A gdybyśmy mieli takie Metro?
Czyż ta mapa nie wygląda dumnie i imponująco? Jest wiele wariantów ułożenia tras i stacji Metra w Krakowie. Poniżej można zobaczyć mapę prezentującą jeden z nich.

Sieć łączy wschodnią część Krakowa (Nowa Huta) z położonym na zachodzie miasta osiedlem Bronowice, a także lotniskiem w Balicach. Dodatkowo dwie podwójne linie łączą północ z południem miasta, czyli w kierunkach, w których rozwija się ono obecnie najbardziej. Masz uwagi dotyczące rozmieszczenia linii i stacji? Zapraszamy do dyskusji!

Tak duża sieć metra oczywiście nie powstanie od razu. Ale który odcinek powinien powstać w pierwszej kolejności? To zależy od tego, którędy podróżowałoby najwięcej pasażerów. Którędy jeździłbyś Ty? Odpowiedz nam na to pytanie, i zobacz, jak powinno wyglądać idealne Metro dla Krakowa!

Pokaż stacje:
Trwa wczytywanie mapy...
Pociągi
Jakie pociągi obsługiwałyby krakowskie Metro? Nowe? Używane? Odkupione od innego miasta?
więcej...
Mapa natężeń
Mapa tworzona jest na podstawie głosów użytkowników serwisu, którzy wybierają odcinki z hipotetycznej sieci metra, którymi podróżowaliby najczęściej.
więcej...
Linie
W krakowskim Metrze, śmiało mogłoby znajdować się 5 linii. Jedna z nich łączyłaby najbardziej oblegany w komunikacji miejskiej szlak wschód-zachód.
więcej...
Historia metra
Pierwszy podziemny tunel kolejowy został otwarty w 1845 r. w nowojorskim Brooklynie. 18 lat później otwarto w Londynie pierwszą całkowicie podziemną linię kolejową.
więcej...
Tunele
Wbrew pozorom zbudowanie sieci metra w Krakowie wcale nie byłoby takie skomplikowane. Aby uruchomić pełną sieć, trzeba byłoby wydrążyć tylko ok. 12 tuneli podziemnych między stacjami.
więcej...
Komentarze