A gdybyśmy mieli takie Metro?
Czyż ta mapa nie wygląda dumnie i imponująco? Jest wiele wariantów ułożenia tras i stacji Metra w Krakowie. Poniżej można zobaczyć mapę prezentującą jeden z nich.

Sieć łączy wschodnią część Krakowa (Nowa Huta) z położonym na zachodzie miasta osiedlem Bronowice, a także lotniskiem w Balicach. Dodatkowo dwie podwójne linie łączą północ z południem miasta, czyli w kierunkach, w których rozwija się ono obecnie najbardziej. Masz uwagi dotyczące rozmieszczenia linii i stacji? Zapraszamy do dyskusji!

Tak duża sieć metra oczywiście nie powstanie od razu. Ale który odcinek powinien powstać w pierwszej kolejności? To zależy od tego, którędy podróżowałoby najwięcej pasażerów. Którędy jeździłbyś Ty? Odpowiedz nam na to pytanie, i zobacz, jak powinno wyglądać idealne Metro dla Krakowa!

Pokaż stacje:
Trwa wczytywanie mapy...
Pociągi
Jakie pociągi obsługiwałyby krakowskie Metro? Nowe? Używane? Odkupione od innego miasta?
więcej...
Linie
W krakowskim Metrze, śmiało mogłoby znajdować się 5 linii. Jedna z nich łączyłaby najbardziej oblegany w komunikacji miejskiej szlak wschód-zachód.
więcej...
Historia metra
Pierwszy podziemny tunel kolejowy został otwarty w 1845 r. w nowojorskim Brooklynie. 18 lat później otwarto w Londynie pierwszą całkowicie podziemną linię kolejową.
więcej...
Tunele
Wbrew pozorom zbudowanie sieci metra w Krakowie wcale nie byłoby takie skomplikowane. Aby uruchomić pełną sieć, trzeba byłoby wydrążyć tylko ok. 12 tuneli podziemnych między stacjami.
więcej...
Mapa natężeń
Mapa tworzona jest na podstawie głosów użytkowników serwisu, którzy wybierają odcinki z hipotetycznej sieci metra, którymi podróżowaliby najczęściej.
więcej...
Komentarze