Linie
W krakowskim Metrze, śmiało mogłoby znajdować się 5 linii.

Jedna z nich łączyłaby najbardziej oblegany w komunikacji miejskiej szlak wschód-zachód, łącząc Nową Hutę z osiedlem Bronowice i lotniskiem w Balicach. To właśnie na tym odcinku kursują najpopularniejsze linie w komunikacji autobusowej (501) i tramwajowej (4).

Pozostałe cztery linie łączyły by południe i północ Krakowa "po skosie". Obecnie to w tym kierunku najbardziej rozwija się miasto.

Polecamy
Wasze metro
Mapa natężeń
Pociągi
Historia metra
Mapa natężeń
Mapa tworzona jest na podstawie głosów użytkowników serwisu, którzy wybierają odcinki z hipotetycznej sieci metra, którymi podróżowaliby najczęściej.
więcej...
Tunele
Wbrew pozorom zbudowanie sieci metra w Krakowie wcale nie byłoby takie skomplikowane. Aby uruchomić pełną sieć, trzeba byłoby wydrążyć tylko ok. 12 tuneli podziemnych między stacjami.
więcej...
Mapa Metra
Jest wiele wariantów ułożenia tras i stacji Metra w Krakowie. W tym dziale można zobaczyć mapę prezentującą jeden z nich.
więcej...
Pociągi
Jakie pociągi obsługiwałyby krakowskie Metro? Nowe? Używane? Odkupione od innego miasta?
więcej...
Historia metra
Pierwszy podziemny tunel kolejowy został otwarty w 1845 r. w nowojorskim Brooklynie. 18 lat później otwarto w Londynie pierwszą całkowicie podziemną linię kolejową.
więcej...
Komentarze