Linie
W krakowskim Metrze, śmiało mogłoby znajdować się 5 linii.

Jedna z nich łączyłaby najbardziej oblegany w komunikacji miejskiej szlak wschód-zachód, łącząc Nową Hutę z osiedlem Bronowice i lotniskiem w Balicach. To właśnie na tym odcinku kursują najpopularniejsze linie w komunikacji autobusowej (501) i tramwajowej (4).

Pozostałe cztery linie łączyły by południe i północ Krakowa "po skosie". Obecnie to w tym kierunku najbardziej rozwija się miasto.

Polecamy
Wasze metro
Mapa natężeń
Pociągi
Historia metra
Mapa Metra
Jest wiele wariantów ułożenia tras i stacji Metra w Krakowie. W tym dziale można zobaczyć mapę prezentującą jeden z nich.
więcej...
Historia metra
Pierwszy podziemny tunel kolejowy został otwarty w 1845 r. w nowojorskim Brooklynie. 18 lat później otwarto w Londynie pierwszą całkowicie podziemną linię kolejową.
więcej...
Tunele
Wbrew pozorom zbudowanie sieci metra w Krakowie wcale nie byłoby takie skomplikowane. Aby uruchomić pełną sieć, trzeba byłoby wydrążyć tylko ok. 12 tuneli podziemnych między stacjami.
więcej...
Mapa natężeń
Mapa tworzona jest na podstawie głosów użytkowników serwisu, którzy wybierają odcinki z hipotetycznej sieci metra, którymi podróżowaliby najczęściej.
więcej...
Pociągi
Jakie pociągi obsługiwałyby krakowskie Metro? Nowe? Używane? Odkupione od innego miasta?
więcej...
Komentarze